Video/Shikoni cfar behet ne rrugen”Zogu i Zi” ne Fier

Video/Shikoni cfar behet ne rrugen”Zogu i Zi” ne Fier

394
SHPËRNDAJE

Kjo eshte rruga “Jakov Mile” apo rruga e tregut te fruta perimeve apo sic e quajne Fieraket  ” Zogu i Zi “.Eshte ndoshta e vetmja rruge ne keto 25 vjet te demokracise qe nuk eshte investuar asnjehere por shpesh i hidhen arna me ndonje karroc zhavorr apo asfalt. Vetem rruge nuk mund te quhet pasi gropat e keijuara e kane kthyer ne pellgje me uje qe mjer kujt i bie rruga ketej.Eshte rruga me trafikun me te madh te levizjes se automjeteve dhe kembesoreve per shkak te vendodhjes aty te bizneseve dhe tregjeve , e megjithate ende nuk investohet.Thuhet se ka nje projekt ende ne leter megjithate situata eshte per te ardhur keq kur shikon ne kete rtuge plot gropa me uje dhe pisllek.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.