Video/Rruga per ne Apoloni,per te kaluar me gomar

Video/Rruga per ne Apoloni,per te kaluar me gomar

162
SHPËRNDAJE

Jane vetem 15 km per te shkuar ne parkun arkeologjik te Apolonise por vete rruga per te vizituar kete destinacion turistik dhe arkeologjik eshte teresisht e amortizuar dhe shkaterruar ne te gjithe gjatesine e saj.Pamjet qe shihni i perkasin nje situate dramatike te rruges dhe si per ironi te fatit eshte e tille kur para pak kohesh zbriten ne APOLONI per te promovuar turizmin dy kreret kryesor te  qeverise dhe politikes,Kryeministri  Edi Rama dhe kreu i Kuvendit dhe LSI Ilir Meta. Sipas banoreve dhe drejtuesve te automjeteve rruga po degradon dhe kerkohet investim i plote dhe jo mbushje te gropave dhe arnime sic po ndodh.Disa turist nga Kosova qe kishin ardhur per te vizituar parkun e Apolonise qendruan dhe u shprehen me keqardhje per kete situate te kesaj rruge . Nese do ta dinim se kjo rruge do ishte ne kete gjendje , nuk do ta merrnim mundimin kane thene qytetaret nga Prishtina. Ata i kane bere thirrje qeverise shqiptare te bejne te nundur rikonstruksionin e kesaj rruge pasi kjo rruge eshte imazhi i shtetit Shqiptar duke qene se ne kete rruge kalojne cdo dite qindra vizitore te huaj nga e gjithe bota

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.