Video/Romet protest para bashkise FIER,Duam te drejtat tona!

Video/Romet protest para bashkise FIER,Duam te drejtat tona!

163
SHPËRNDAJE

Dhjetra rom  nga  Mbrostari ,Levan,Baltez dhe Drize jane mbledhur dukw protestuar para portes hyrese te bashkise se Fier me parrulla ne duar. Ata sot jane bashkuar nga te gjitha keto zona duke kerkuar te drejtat e tyre.Protesta sipas organizatoreve nuk eshte poltike por per tw zgjidhur problemet e tyre qe ndeshen cdo dite. Sipas protestuesve ata jane sot para bashkise per te kerkuar me shume te drejta she sherbime te munguara si rruge, uje dhe drita ndersa banoret ron te LEVANIT kerkonin demsjperblim apo restaurim te banesave te demtuata nga permbytjet e viti 2015.Protesta ishte e paralajmeruar ndersa dhejtra efektive policie kane bllokuar hyrjen e bashkise per te parandaluar ndonjw rast dhune nderkohe nje perfaqesi e romeve eshte pritur me pas nga kreu i bashkise Fier 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.