Video/Rikthehen ne protesta, punonjesit e Rafinerise jemi me keq se Zharreza

Video/Rikthehen ne protesta, punonjesit e Rafinerise jemi me keq se Zharreza

141
SHPËRNDAJE

150 punonjes te Rafinerise se naftes ne fier i jane rikthyer protesteva sot ne hyrje te uzines .Shkaku I kesaj proteste eshte mos marja e pagave per dy muaj nderkohe ata ankohen edhe per mos pagimin e sigurimve shoqerore qysh prej 21 muajsh .Sipas punetonjesve ata kane nga muaji tetor I vitit 2016 dhe deri e sot qe nuk kane mare pagat e tyre . 
Me ne kane lozur te gjithe- thone punetoret .Askush nuk na jep ne rruge zgjidhje dhe nuk dime se cfare do behet me ne Ende nuk dime se si do zgjidhet problemi jone . Nuk kemi mundesi ne keti kushte te ushqejme familjen por as te viItohemi .jemi te semure dhe nuk marrim do ilace se nuk jemi te siguruar.Nuk kerkojme gje tjeter vecse buken e gojes dhe hakun e punes .

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.