Video/Protesta e VERRISE per plerat ,grate cajne kordonin e policise

Video/Protesta e VERRISE per plerat ,grate cajne kordonin e policise

302
SHPËRNDAJE

Pasi kane pershkuar ne kembe nga Verria ne Fier dhjetra banore te Verrise   jane mbledhur paradite sotme para bashkise Fier. Banoret vijojne protesten e tyre kunder bashkise per ndertimin e impiantit te menaxhimit dhe perpunimit te mbetjeve urbane ne aferse te fshatit te tyre. Banoret nuk pranojne ndertimin e impiantit pasi sipas tyre ata jane te rrezikuar nese do te ndertohet ky impiant . Nje kordon me dhjetra efektive policie kane qendruar ne hyrje te bashkise duke ndaluar protestuesit te hyjne apo tentojne te hyjne ne bashki. Kordoni i policeve eshte thuer ndersa grate kane hyre deri ne afersi te hyrjes se bashkise por atje jane ndaluar nga policia. Grate kane kerkuar takim me kreun e bashkise 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.