Video/Protesta e opozites ne 2011 ne Fier

Video/Protesta e opozites ne 2011 ne Fier

210
SHPËRNDAJE

Protesta e Partisë Demokratike, është përshkallëzuar ditën e sotme duke bllokuar disa nga akset rrugore më të rëndësishme në vend. Protesta ka kaluar pa asnjë incident, dhe pa konfrontime me policinë.

Qeveria nga ana e saj e ka quajtur të paligjshme këtë protestë. Ndërsa simpatizantë të rilindjes, kanë shprehur bezdinë e tyre në rrjetet sociale për situatën e krijuar nga protesta e dirigjuar prej Bashës.

Përtej bezdisë rilindëse, rezulton se protesta e sotme e Partisë Demokratike, nuk është gjë tjetër përveçse një skemë e aplikuar nga socialistët në vitin 2011, pas zgjedhjeve lokale.

Socialistët bllokuan asokohe 8 akse rrugore kombëtare, por nuk u mjaftuan vetëm me tubimin, por në disa prej akseve u dogjën dhe goma automjetesh dhe u krijua kaos.

Fotot dhe videoja në vijim, janë dëshmi e protestës së socialistëve 6 vite më parë. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.