Video/Protestojne banoret e permbytyr ne 2015 ,kerkojne demshperblimin

Video/Protestojne banoret e permbytyr ne 2015 ,kerkojne demshperblimin

82
SHPËRNDAJE

278 familje  te Darzeses ,Povelces,Levan dhe Hoxhare kane protestuar ne paraditen e sotme para prefektures Fier . Protesta e tyre eshte shkak i mos marrjes se demshperblimit te permbytjeve te shkurtit te vitit 2015 kur banesat e ketyre familjeve jane permbytur nga vershimi i lumenjve Vjose dhe Seman si dhe demtimi i qindra hektare produkte bujqesore.Banoret kane thene se nuk jane demshperblyer ne vleren e cila detyronte shtetin per ti kthyer banoreve ndersa per kete ankesa ata i jane drejtuar ne dhejtra peticione dhe ankesa qeverise dhe prefektures.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.