Video/Policia procedon penalisht 12 protestuesit,emrat

Video/Policia procedon penalisht 12 protestuesit,emrat

455
SHPËRNDAJE

Patos!Më datën 28.10.2016 nga Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Patos, u proceduan penalisht shtetasit:

1. A.B, 30 vjeç

2. B.B, 59 vjeç

3. H.B, 59 vjeç

4. Xh.B, 62 vjeç

5. D.B, 45 vjeç

6. H.B, 57 vjeç

7. T.B, 60 vjeç

8. H.B, 54 vjeç

9. P.Z, 49 vjeç

10. E.Z, 24 vjeç

11. I.H, 53 vjeç

12. E.M, 33 vjeç, të gjithë banues në fshatin Mbyet.

 Këta shtetas më datën 28.10.2016, ora 09:45, në aksin rrugor Fier-Krapës, në vëndin e quajtur “Mbyet”, kanë marrë pjesë në një grumbullim të paligjshëm duke bllokuar qarkullimin e mjeteve dhe kanë kundërshtuar punonjësit e policisë së rendit për lirimin e rrugës nacionale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Organizimi dhe pjesmarja në grumbullime e manifestime të paligjshme” dhe “Mosbindje e urdhërit të punonjësit të policisë” parashikuar nga Nenet 262 e 242 të Kodit Penal.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.