Video/Plazhi Darzezes i shkrete ja si duket sot

Video/Plazhi Darzezes i shkrete ja si duket sot

243
SHPËRNDAJE

Plazhi i Darzezes ne pritje te celjes se sezonit turistik ndodhet sot para nje papastertie dhe ndotje. Ne te gjithe gjatesine e tij prej 13,5 km ,rera e plazhit ne fjale eshte e mbushur me papasterti , shkurre ,drure ,qese ,dhe mbetje plastike.Periudha kohore nga sezoni i mepareshem ne ketw sezon veror ka bere qe keto papasterti te shtohen duke ditur se ky plazh eshte i frekuentueshem vetem ne stinen e veres dhe me pas gjithcka mbetet e shkrete. Te paret qe kane nisur pergatitjet jane bizneset te cilet duhet qe te pastrojne vete gjithcka qe ka mbetur nga dimri pasi nuk kane ndihmen e bashkise apo shtetit ata jane shprehur se pavaresisht ketij fakti nuk kerkojne ndihme por te mos jen ne presion nga taksat dhe tatimet e bashkise. 

Nderkohe ne njesine administrative Dermenas qw administron kete territor perfaqesuesi i saj Kadri Fasko eshte shprehur se situata e krijuar eshte pasoje e periudhes se dimrit dhe prurjeve te papastertive te shumta nga ererat dhe stuhite qe nxjerr deti ne breg . Eshte e njohur kjo situate ka thene fasko por ne kemi marre masa qe me celjen e sezonit turistik ne Darzeze pas disa ditesh do te bejme te mundur pastrimin e reres nga papastertite

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.