Video/Nuk jane demshperblyer,protestojne familjet e parkut Fier

Video/Nuk jane demshperblyer,protestojne familjet e parkut Fier

419
SHPËRNDAJE

Punimet per ndertimin e parkut qendror ne Fier jane penguar sot ne mesdite pasi 5 familje qe me pare u eshte prishur objekti ne siperfaqen qe do te ndertohet parku qendror ne Fier nuk jane demshperblyer me cmimin e kerkuar per objektet e shembura dhe jane ne proces gjyqesor.
Disa gra nuk kane lejuae mjetet te punojne ndersa me pas eshte njoftuar policia e cila ka larguar familjaret nga vendi i punimeve . Pergjate nje kohe te gjate policia ka qendruar e gatshme per ndonje rast te ngjashem tentative nga familjaret per te penguar punimet. 
Per gati dy vjet pas egzekutimit me prishje te objekteve ne pronen e tyre familjet ne fjale kane kerkuar drejtesi per te marre vleren reale te cmimit te prones qe preket nga ky investim i bashkise. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.