Video/Ministri Tahiri dhe Kumbaro bashke ne Apoloni per te mbrojtur Arkeologjine

Video/Ministri Tahiri dhe Kumbaro bashke ne Apoloni per te mbrojtur Arkeologjine

91
SHPËRNDAJE

Ministri i Brendshem Saimir Tahiri dhe ministrja e Kultures Mirela Kumbaro kane vizituar sot qytetin antik te Apolonise .Kjo vizit e dy ministrave te qeverise vjen si nje mesazh  ne mbrojtje te trashegimnise kulturore dhe vlerave te antikitetit. Gjate fjales se tij kreu i bashkise Fier Armando Subashi ka falenderuar policine Fier qe beri te mundur kapjen e 264 objekteve te antikitetit te cilat do trafikoheshin jasht vendit. Nderkohe ministrja e Kultures Kumbaro ka thene se autoret nuk ikin me ne drejtim te paditur duke bere te mundur kthimin e vlerave ketij parku por edhe duke kthyer kete vlere te historise.Ministri i Brendshem Tahiri ka thene se ne jemi per te bere shtet dhe ne nuk do te lejojme qe trafikantet te trafikojne keto vlera she trashegimnin tone

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.