Video/Mesazhi i vecante per grate e Roskovecit ne diten simbol te 8...

Video/Mesazhi i vecante per grate e Roskovecit ne diten simbol te 8 Marsit

162
SHPËRNDAJE

Ne diten nderkombetare te grave Kryetarja e Bashkise Roskovec Majlinda Bufi ka percjell nje mesazh te vecante per te gjitha grate dhe vajzat e kesaj bashkie.Pamjet filmike te video mesazhit tregojne interesimin e kryetares se bashkise dhe stafit drejtues per te qene me afer grave dhe vajzave te kesaj zone.K/Bashkise ,Majlinda Bufi ka shprehur  vleresimin per  rolin e grave ne shoqeri dhe e rritjes se ketij roli jo vetem dhe thjesht nepermjet premtimeve por ne projekte dhe ndihma konkrete . Video mesazhi i kryetares se bashkise se Roskovecit eshte marre si shembull per kete qellim nga UNDP (Programi Zhvillimit i Kombeve te Bashkuara)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.