Video/Kujdes!Ja rruget problematike nga ngricat 

Video/Kujdes!Ja rruget problematike nga ngricat 

138
SHPËRNDAJE

Fier!
Shërbimet e Policisë së Qarkut Fier në bashkëpunin me emergjencat civile dhe pushtetin vendor janë të angazhuara për sigurimin e lëvizjeve të mjeteve si pasojë e vështirsive të krijuara nga rënia e dëborës dhe prania e ngricave në rrugë.

Si pasojë e temperaturave të ulëta njoftojmë se disa akse rrugore dhe zona të caktuara si më poshtë ka prezencë të borës dhe akullit në rrugë, më konkretisht:

• Aksi rrugor Fier-Ballsh, ka prani të dëborës dhe kalohet vetëm me zinxhirë.

• Aksi rrugor Fier-Tepelenë ka prani të borës dhe akullit dhe duhet të përdoren zinxhirët.

• Aksi rrugor Çermë-Lushnje-Fier, është i hapur por ka prani të ngricës në asfalt.

• Aksi Fier-Vlorë dhe Lushnje-Berat ka prani të akullit dhe këshillohet të ecet me shpejtësi të ulët në këto akse.
Shërbimet e Policisë janë në gadishmëri, ku po monitorojnë lëvizjen e automjeteve duke ju ardhur në ndihmë drejtuesve të automjeteve dhe qytetarëve që kanë nevojë për ndihmë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.