Video/Fshati Havaleas,Libofsh  i harruar nga “Rilindja “

Video/Fshati Havaleas,Libofsh  i harruar nga “Rilindja “

145
SHPËRNDAJE

Rruga e Havaleasit eshte e vetmja qe lidh fshatin Havaleas me Libofshen. Ne te gjithe gjatesine e saj prej afro 2 km rruga eshte teresisht e shkaterruar mbushur me gropa balte dhe uje. Banoret eketij fshati nisur nga problematika e kesaj rruge kane pare si te vetmen rruge zgjidhje te ketij problemi  publikmin e pamjeve te rruges ne fjale duke e krahasuar ate me pamje te  vendeve te botes se trete.

Per Banoret situate e kesaj rruge nuk ka qene ne kete gjendje as ne kohen e sistemit te Enver Hoxhes .Zeri i ketij komuniteti ka humbur dhe harruar pa u degjuar ne zyrat e njesise administrative dhe bashkise Fier.Afrojne zgjedhjet dhe sipas banoreve ata do te dijne te votojne per sherbimet qe kane marre deri me sot.

Disa nga komentet e banoreve qe kane reaguar per rrugen e shkaterruar te Havaleasit

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.