Video/Fier:Policia thirrje komunitetit per parandalimin e kultivimit hashashit

Video/Fier:Policia thirrje komunitetit per parandalimin e kultivimit hashashit

64
SHPËRNDAJE

Drejtoria e Policise se qarkut Fier dhe strukturat drejtuese kane mblwdhur ne nje takim institucionet vendore te Fierit per te percjelle mesazhin sensibilizues ne parandalimin e kultivimit te bimeve narkotike ne qarkun Fier. Kjo eshte periudha qe shenon mbjelljen e kesaj kulture ndaj dhe ky takim vjen per te ndalur kete fenomen te perhapur ne vendin tone

Altin Qato që mban postin e drejtorit të përgjithshëm të policisë për rendin dhe sigurinë publike ne vend ka pohuar ndër të tjera në fjalën e tij se- Qarku Fier renditet në vendet me risk të mesëm të kultivimit të bimëve narkotike. Ai pohoi se duke e krahasuar vitet 2015 me 2016 ka një rritje të kultivimit por edhe asgjesimit të bimëve narkotike ku kjo gjë është vënë re edhe në qarkun Fier duke rritur në masën 86 % më shumë. Komuniteti duhet të ndërgjegjësohet se pasurimi nëpërmjet krimit ka marrë fund një herë e përgjithmonë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.