Video/Fieri ne erresire totale nga mungesa e energjise elektrike

Video/Fieri ne erresire totale nga mungesa e energjise elektrike

317
SHPËRNDAJE

Fieri perjeton nje blackout total. Rruget kryesore si dhe pallate dhe lagjjet e ketij qyteti jane zhytur ne terr total prej ores 20 e 30 te kesaj mbremje dhe vazhdon te jete ne erresire edhe ne kete ore 21 e 45 . Nuk dihet ende arsyeja e nderprerjes se energjise elektrike mdersa qytetaret qe shetisnin neper rruge jane irrituar nga kjo situate . Kjo situate ka ndodhur dhe perseritet pas me shume se 10 vitesh. .Sipas nje informacioni nga drejtoria teknike e OSHE mesohet se mungesa e energjise elektrike ne Fier dhe zonat perreth eshte pasoje e nje difekti ne sistemin e transmetimit. Mesohet gjithashtu se grupi spitalor dhe institucionet e vecanta furnizohen me energji ndersa nga OSHE apo OST nuk ka asnje njoftim zyrtar mbi kete situte

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.