Video/Fieri i ndar me dysh ne dekorin e festave te Nentorit

Video/Fieri i ndar me dysh ne dekorin e festave te Nentorit

577
SHPËRNDAJE

Po afrojne festat e Nentorit , 104 vjetori i Shpalljes se Pavaresise dhe Festa e 72 vjetori te Clirimit te Shqiperise nga nazistet.Keto data historike dhe festa e gjejne Fierin paksa ndryshe . Me nje pjese qyteti e cila per dekor ka rruge te cara dhe ne rikonstruksion  dhe  nje pjese tjeter qe eshte ngjyrosur kuq e zi nga flamujt( pedonalja dhe rruga “Sharra” -“Ura e Sheqit”).Rremuje neper rruge dhe pluhur ,pisllek dhe ndotje,me nje gjanice te zeze , me protesta neper rruge dhe plehra ky  eshte dekori tjeter i Fierit te demokracise ne jubileun e 104 vjetorit te pavaresise dhe 72 vjetorit te clirimit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.