Video/Edi Rama çel fushaten ne Fier me grate ,shikoni pjesmarrjen

Video/Edi Rama çel fushaten ne Fier me grate ,shikoni pjesmarrjen

1285
SHPËRNDAJE

Kryeministri dhe njeherazi lideti i PS Edi Rama ka celir sot fushaten elektorale ne Fier. Sheshi ne qendren tregtare ETC  ku eshte zhvilluar ceremonia hapese e fushates eshte mbushur me mijra antare gra dhe simpatizante te PS te Fierit.

Nga Fieri, kryeministri Edi Rama ka  thene se nese votojne vetem grate dhe burrat i dergoni ne plazh ” PS fiton 85 deputet. 

Nderkoh duke folur për zërat që pretendojnë se ai do të bëjë koalicion me Partinë Demokratike pas zgjedhjeve Kryeministri Rama  ka thene se nuk duhen dëgjuar fare keto fjale  ju dhe  thojini edhe të tjerëve. Mos humbi kohë me ata që dalin në televizor dhe thonë: Jo po kta janë marrë vesh, do qeverisin bashkë e do bëjnë bashkë e do shkojnë bashkë e, mos i dëgjoni fare, mos i dëgjoni fare.

 Ne jemi marrë vesh vetëm për një gje

“Sepse ne s’do donim që PS të fitojë zgjedhje pa kundërshtarë, i donin ato karrige për të kontrolluar zgjedhjet nga brenda, bujrum i morën, le të shohin nga brenda se si sillemi ne nga brenda. Ne nuk hyjmë tek ata që shkelin ligjin. Ne nuk bëjmë presione. Ne sa herë kemi hyrë në zgjedhje, e kemi marrë nga zemrat dhe mendjet e njerëzve dhe jo duke futur duart në xhepat e tyre. 

Per nje gje te jeni te qarte se  pervec kesaj nuk ka te vertet tjeter dhe marrveshje me PD pervecse perballja ne 25 Qershor.Ja sheshi, ja mejdani dhe pastaj vendos populli se kush do mbajë timonin e reformave për 4 vitet e ardhshme”, 

Më pas, ai u kërkoi qytetarëve votat për Partinë Socialiste, për zgjedhjet e 25 Qershorit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.