Video/Digjen dy banesa ne MALLAKASTER

Video/Digjen dy banesa ne MALLAKASTER

1422
SHPËRNDAJE

Mallakaster: Digjen dy banesa ne fshatin Mushonje, njesia administrative Gjerbes

Banesat janë në pronësi të shtetasve Neki Lamaj dhe Petrit Lamaj. 

Informacioni i policise

Më datën 18.04.2017, ora 22:30 në fshatin Mushonjë (Çërril), Mallakastër, në një banesë me dy hyrje në pronësi të shtetasve (vëllezër) N.L, 69 vjeç dhe P.L, 66 vjeç, ka rënë zjarr.

 

Në vëndngjarje u dërguan zjarrfikëset dhe shërbimet e Policisë.

 

Si pasojë e flakëve janë djegur çatitë e të dyja hyrjeve dhe orenditë shtëpiake.

 

Nga hetimet paraprake rezulton se shkak ka qënë një shkëndijë elektrike.

 

 

Punonjesit e zjarrfikses se Ballshit kanë shkuar menjëherë ne vendngjarje dhe po punojne per shuarjen e flakeve. Po këto burime pohuan se – era e forte dhe terreni i veshtire favorizojne zjarrin, rrezikohen banesa te tjera, ndërkohë që zjarrfikse të tjera kan shkuar nga reparti zjarrfikës i ish KPTHN-së në drejtim të banesave që po digjen.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.