Video/Dhjetra shtylla te elektrike rrezikojne te bien ne KALLM FIER

Video/Dhjetra shtylla te elektrike rrezikojne te bien ne KALLM FIER

95
SHPËRNDAJE

Dhjetra shtylla te tensionit te mesem 6k/volt rrezikojn jo vetem te bien por mund te rrezikojn edhe jeten e fermereve te zones se Kallmit. Edhe nga pamjet shihet qarte se shtyllat kane pesuar nje deformim duke ju afruar nivelit te tokes . Ato kane pesuar shkarje dhe deformim per shkak te vendodhjes se tyre ne afersi te kanalit vadites dhe erozionit. Jane mbi 60 shtylla betoni qe perbejne tashme rrezik per kete zone per jeten e fermereve por edhe per mungese te energjise. Situata e shtyllava per Kallmin dhe Vajkanin krijon probleme me furnizimin me energji pasi ne cdo situate moti te keq kryhet stakimi i energjise . Nga OSHE njihet kjo situate dhe se fundmi kane thene se shtyllat do te drejtohen apo zvendesohen

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.