Video/Deputeti i PD Mihaj e Dashi ne mbeshtetje te greves ne Zharrez

Video/Deputeti i PD Mihaj e Dashi ne mbeshtetje te greves ne Zharrez

120
SHPËRNDAJE

Deputetet e PD te Qarkut Fier  Bedri Mihaj dhe Kozma Dashi kane vizituar ne diten e sotme ambjentet ku ndodhen ne greven e urise 11 banore te Zharrezes. Ne deklaraten e tyre per mdiat deputetet jane solidarizuar me grevistes duke shprehur ne te njejten kohe se ata do bejne presionin e panderere qeverise per ti dhen fund kesaj situate. Mihaj dhe Dashi ne emer te forces qe perfaqesojne si dhe si deputet te ketij qarku kane shprehur indiferencen e deritanishem te qeveise mbi kete situate dhe mungesen e nje pergjigje sa i perket kerkeses me 6 pika drejtuar kryeministrit Rama per ti dhene fund situates ne Zharrez dhe daljen e 11 grevisteve nga greva e urise. Kerkesa i eshte drejtuar qe para 5 ditesh zyres Kryeministrit kane thene deputetet ndersa nga kryeministri nuk ka asnje pergjigje per zgjidhjen e kesaj situate. Pavaresisht kesaj heshtje kane Mihaj dhe Dashi ne do te ngrem zerin dhe do kerkojm pa u ndalur qw te marr fund kjo situate ne Zharrez dhe njerezve tu kthehet qetesia dhe te demshperblehen

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.