Video/Celet sezoni turistik në plazhin e Darëzezës .

Video/Celet sezoni turistik në plazhin e Darëzezës .

400
SHPËRNDAJE

Eshte celur sezoni turistik në plazhin e Darëzezës . Ndryshe nga vitete e më parëshme këtë vit celja e këtij sezoni ishte konceptuar ne breg te detit ku te pranishmit kane prekur nga afer ne nje panair produketet e zones Përvec qindra qytetarëve që morën pjesë nga zona u janë bashkuar edhe ata nga Fieri . Ka marrë pjesë kryebashkiaku Armando Subashi dhe deputetët e PS .Kryebashkiaku Subashi ne vend te shiritit ka prere torten për celjen e këtij sezoni duke uruar një sezon turistik të mbarë. Më tej ai ka pohuar se turizmi do ta gjallërojë më shumë këtë zonë pasi vec bregdetit ai do të ndërthuret edhe me arkeologjinë e qytetit antik Apolonine.Pjesëmarrës në këtë takim kanë qënë edhe nxënës shkollash, banorë të zonave të bregdetit të Semanit e Darëzezës

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.