Video/Banoret e Verrise, FIER refuzojne perfaqesuesit e impiantit te plehrave

Video/Banoret e Verrise, FIER refuzojne perfaqesuesit e impiantit te plehrave

297
SHPËRNDAJE

Eshte kthyer ne proteste takim i 
banoreve te fshatit Verri ne Fier me  perfaqesuesit e kompanise qe do te ndertoje impiantin e menaxhimit dhe pwrpunimit te plehrave ne kete zone. Ne nje degjese qe ishte parashikuar banoret nuk kane lejuar te zgjaten ne fjalen e tyre perfaqesuesit e kompanise  sapo jane njohur se ky impian do ngrihet afer tokave bujqesore te kesaj zone.

I njejti projekt me pare u refuzua me force nga banoret e Mbyetit me pas edhe nga banoret Mbrostarit te cilet bllokuan rrugen per disa dite me rradhe. Sot edhe banoret e Verrise ndoqen te njejtin shembull. Banoret jane shprehur se e kundershtojne kete projekt pasi pranimi i ketij vendimi eshte vetevrasje. Banoret duan qe tokat e tyre te prodhojne produkte bujqesore dhe jo te helmohen nga plehrat 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.