Video/Banoret e VERRISE bllokojne autostraden Fier-Lushnje

Video/Banoret e VERRISE bllokojne autostraden Fier-Lushnje

256
SHPËRNDAJE

Banoret e Verise kane protestuar sot  kunder ndertimit te impianit te mbetjeve urbane ne zonen e tyre.Protesta e tyre sot  ka bllokuar edhe autostraden Fier -Lushnje ne vendin e quajtur Verri .Dhjetra automjete kane bllokuar ne te dy anet e rruges duke krijuar nje varg disa kilometra .Protesta ishte spontane dhe nuk ishte mare leje nga policia.Protestuesit me thirjet e tyre kerkonin qe ky landfill te mos ndertohet ne fshatin e tyre.Nisur edhe nga deklaratat ne rrjetet sociale per terheqje te vendimit te  qeverise  per ndaljen e ndertimit te impiantit ne Verri ,banoret protestojne per te marr garanci mbi kete premtim dhe te kete forme ligjore.Protesta e banoreve eshte presion ndaj institucioneve per te zbardhur vendimin dhe jo ti mashtroj.Nderkohe ardhja e  policise ka larguar  banoret e VERRISE NGA autostrada jane larguar . 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.