Video/Banoret e Gorishoves ne protest per munges te rruges

Video/Banoret e Gorishoves ne protest per munges te rruges

614
SHPËRNDAJE

Dhjetra banore te fshatit Gorishove njesia administrative Cakran kane protestuar sot para bashkise Fier. Protesta e banoreve vjen si shkak i mungeses se rruges se ketij fshati duke penguar ne kete menyre komunikimin e tyre me fshatra te tjere dhe njesine Cakran. Banoret jane shprehur se ne kete fshat qe ka votuar te majten nuk eshte mbajtur asnje premtim . Fshati eshte pa rruge e pa uje ndersa nga bashkia nuk eshte bere asgje deri tani. Banoret kane kercenuar se nese nuk do zgjidhet problemi i rruges dhe ujit 2000 banoret e Gorishoves do bllokojn rrugen nacionale

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.