Video/Arrestohen 3 personat qe u perleshen me policet

Video/Arrestohen 3 personat qe u perleshen me policet

149
SHPËRNDAJE

Fier!
Kundërshtojnë me dhunë punonjësit e policisë, arrestohen në flagrancë 3 shtetas.
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasit:
1.Alban Sufka, 40 vjeç

2 Romeo Plaka, 35 vjeç

3.Olsion Plaka, 27 vjeç, të tre banues në fshatin Vidhisht, Roskovec.
Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në lagjen “1 Maj” Fier në vendin e quajtur “Kthesa e Plykut” kanë kundështuar me forcë dhe dhunë punonjësit e policisë të patrullës së pëgjithshme.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” parashikuar nga Neni 236/2 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.