Video/8 marsi ndryshe ne Fier, jo per te festuar por per te...

Video/8 marsi ndryshe ne Fier, jo per te festuar por per te protestuar

444
SHPËRNDAJE

Sot eshte dita nderkombetare e gruas qe simbolizon jo vetem rendesine e rolit te gruas por edhe me teper te drejta , liri dhe barazi per to ne shoqeri Dhjetra gra dhe vajza sot ne Fier ndryshe nga te tjerat qe festojne ,kane organizuar nje protest e cila ka ne qender pikerisht 8 Marsin qe eshte dita nderkombetare e gruas . Kjo dite kane thene organizatoret e kesaj proteste duhet te jete jo feste por proteste ku me te drejte ne vendin tone dhe kete shoqeri grate duhet te kene me shume te drejta dhe te ndalet dhuna ndaj tyre .Nga organizatoret e kesaj proteste gjithashtu eshte kerkuar qe grate te jene te perfaqesuara ne cdo institucion

Një ditë shumë e rëndësishme kjo, në të cilën kujtohen arritjet e kushteve sociale, politike dhe ekonomike të grave në botë, por edhe dhuna dhe abuzimi që shumë gra janë ende duke vuajtur.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.