Video/501 banore te Portezes ne Fier marrin lejet e legalizimit

Video/501 banore te Portezes ne Fier marrin lejet e legalizimit

260
SHPËRNDAJE

 501 banore te Njesise Administrative Portez ne Bashkine Fier kane marre sot ne dore lejet e legalizimit per shtepite e tyre. Shperndarja e lejeve te legalizimit per keta fermere eshte kryer nepermjet nje ceremonie te organizuar nga ALUIZNI si dhe Bashkia Fier ndersa kane marre pjese edhe kreu i grupit kuvendor i PS Gramoz Ruci 

 Drejtuesi Rajonal i Aluiznit Fier Ervin Bushi ne fjalen e tij eshte shprehur se brenda ketij mandati do te perfundoj me sukses ky proces duke e konkretizuar me shifra .Ne me pak se 3 vjet ka thene Bushi jane dhene 18 mije leje legalizimi krahasuar me periudhen e qeverisjes meparshem 8 vjecare qe ishin shperndare vetem 400 leje. Nderkohe kreu i Bashkise Fier Armando Subashi eshte shprehur se ky eshte premtim i mbajtur nga qeveria per dhenien e lejeve te legalizimeve dhe qe do vijoi edhe me certifikimin e tokes bujqesore

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.