Video/ Vlahutin nga Fieri,politika dhe zhvillimi i zgjedhjeve nuk pengojne projektet per...

Video/ Vlahutin nga Fieri,politika dhe zhvillimi i zgjedhjeve nuk pengojne projektet per turizmin 

228
SHPËRNDAJE

Kreu i Delegacionit të BE-së në Shqipëri. Znj. Romana Vlahutin ka zhvilluar mesditen e sotme nje takim nje oresh ne bashkine Fier. Pas bisedes me kreun e Bashkise Fier Armando Subashi kryediplomatja e BE ne Shqiperi ka shprehur mbeshtetjen me projekte konkrete per zhvillimin e turizmit ne Fier dhe jo vwtem por edhe ne 3 bashki te tjera te Shqiperise. Sipas Vlahutin, keto projekte me vlere prej 20 milion euro do te zbatohen    pergjate vitit te ardhshme dhe sunojne permirsim te kushteve te turizmit ne Shqiperi. Vlahutin eshte shprehur gjithashtu se ky projekt nuk do te pengohet pavaresisht situates poltike ne vend zhvillimit ose jo te zgjedhjeve. Nga ana e tij kreu i bashkise Fier Armando Subashi ka falenderuar Kreun e Delegacionit per kete lajm te mire per Fierin qe bene te mundur investime kolosale ne permirsimin e turizmit ne Fier

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.