Video/ Rruga Fier-Seman vijon te perkeqesohet edhe pas “arnimeve”

Video/ Rruga Fier-Seman vijon te perkeqesohet edhe pas “arnimeve”

117
SHPËRNDAJE

Kalojne vitet dhe rruga Fier- Seman mbetet pa asnje investim dhe ne nje gjendje te shkaterruar. Edhe pas nderhyrjes  se bashkise Fier per riparimin dhe arnimin e gropave te medha ne rruge , situata ne rruge tregon nje nderhyrje dhe shpenzime te kota pa rezultat.Gropat jane riahapur apo jane krijuar ne vende te tjera te rruges edhe ku me pare nuk kishte. Sipas drejtuesve te automjeteve shkak i kesaj situate jane mjetet e tonazhit te rende qe punojne per kompanine TAP qe po shkaterrojne kete rruge. Mbi te gjitha diskutimet mbi rrugen ne fjale mungon nje investim total i saj.

Jane vetem 22 km rruge nga Fieri ne Seman dhe ne keto 27 vjet demokraci edhe nje km rruge te behej cdo vite do arrinin ne Seman. Duket qe pushtetet te majta dhe te djathta kane lene ne harrese jo vetem komunikimin e banoreve te 20 fshatrave te 4 njesive administrative por edhe zonat turistike te APOLONISE dhe plazhit te Semanit dhe Darzezes

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.