Video/ Pas 27 vjetesh ,1 Maj ndryshe ne liqenin e Kurjanit

Video/ Pas 27 vjetesh ,1 Maj ndryshe ne liqenin e Kurjanit

904
SHPËRNDAJE

Qindra e qindra banore te Roskovecit , Kuman , Kurjan e Strum kane festuar 1 Majin ne brigjet e liqenit te Kurjanit. Kjo tradite kthehet ne kete vend pas 27 vitesh si nje nostalgji dhe feste e munguar per banoret e kesaj zone.

Familje te shumta kane zgjedhur te kalojne kete dite ne ajrin e paster dhe gjelberimin prane ketij liqeni . Ka qene iniciativa e Bashkise Roskovec dhe kryetares Majlinda Bufi qe ka mundesuar organizimin e ketij aktiviteti ku nuk ka munguar atmosfera festive . 
Ne fjalen e saj kryetarja e bashkise  Roskovec Majlinda Bufi eshte shprehur se kjo dite sherben jo vetem si nje mesazh per te festuar por per ta kthyer kete vend ne traditen e festimeve. Se shpejti nisim projektin per rehabilitimin te rruges dhe zones ku shtrihet liqeni i Kurjanit


S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.