Video/ Lulishte Rinia hap debate ne K.B Fier, te priten apo jo...

Video/ Lulishte Rinia hap debate ne K.B Fier, te priten apo jo pishat

205
SHPËRNDAJE

Te jene apo mos te jene pishat 60 vjecare tek Parku Rinia ne Fier. Kreu i Bashkise Fier Armando Subashi i eshte drejtuar sot antareve te keshillit bashkise Fier ne nje mbledhje jashte rradhe per te marre mendimin e tyre per nje vendim te perbashket ne interes te komunitetin per tw nderhyre ne fillimin e projektit per rehabilitimin e lulishtes rinia ne Fier. Kreubi bashkise Fier i eshte drejtuar keshilltareve per te vendosur ne lishej me kete projekt duke ditur se se shpejti aty nis dhe nje investim privat ne kufi me lulishten. Kreu i bashkise Subashi ne fund te mbledhjes se KB Fier eshte shprehur per ngritjen e nje komisioni per te vendosur mbi llojin e pemeve qe do te zvendesojne pishat qe do te priten. Ne totale nukri i tyre eshte vetem 21 .

Nderkohe nga kreu i grupit te keshilltareve te djathte Luan Baci eshte shprehur se do ishte mire qe projekti ne fjale ti paraqitej me heret edhe keshiltareve ne keshillin bashkiak ndersa eshte shprehur nw nje mwndim me kreun e bashkise per prerjen e pishave ne lulishten Rinia pasi ato kane krijuar mjaft probleme per kalimtaret si pasoj e zogjve qe grumbullojne gjate periudhes se veres duke e bere te pavlefshme edhe egzistencen e tyre. Baci ka shtuar se kerkohet nje studim per nje bashkpunim me sipwrmarrsin privat per te krijuar nje mjedis kreativ pse jo dhe nje parkim nentokesor

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.