Video/ Ja si duket KUMANI ,pas rikualifikimit urban

Video/ Ja si duket KUMANI ,pas rikualifikimit urban

1183
SHPËRNDAJE

 Ka perfunduar plotesisht investimi i qeverise Shqiptare ne Rikualifikimin Urban ne njesine administrative Kuman . Ky investim e ka transformuar teresisht Kumanin nga e kaluara e dikurshme . Edhe nga pamjet ky investim e ka shendrruar Kumanin me imazhin e nje qyteti te ri.

Projekti i rikualifikimit urban ne Kuman ka nisur te zbatohet ne nje siperfaqe prej 2,2 ha me nje vlere financimi prej 30 milion leke te reja . 
Nese do hidhje syte ne te shkuaren e dy viteve me pare se te niste ky investim Kumani ishte  lene me godina te palyera dhe nje mjedis i papaster ndersa sot projekti ne fjale ka rilindur dhe i ka dhene ngjyra jo vetem fasadave por edhe rrugicave te brendeshme ku mbreteronte pislleku dhe erresira.

Kumani dje

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.