Video/ Fieri po jeton me vdekjen prane

Video/ Fieri po jeton me vdekjen prane

879
SHPËRNDAJE

Ka me shume se dy muaj qe lumi qe pershkon qytetin e Fierit ka marre ngjyren e vdekjes. Ngjyra e zeze qe kane marre ujrat e lumit jane shkak i derdhjeve  i mbetjeve te naftes nga perpunimi i uzines se Ballshit dhe asaj ne Fier.  Tonelata derdhje mbetjesh qe shendrojne ngjyren e natyrale te ujit ne helm ,i cili ndodhet jo vetem brenda ujit por edhe perhapet ne mjedis . 

Per te ardhur keq qe megjithese nuk kane rreshtur denoncimet, kritikat dhe sharjet e qytetareve te ndryshem qe denoncojne kete masaker ekologjike ajo vazhdon per vite me rradhe dhe nuk po ndalet.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.