Video/ Bresheri  demton kulturat buqesore ne Fier

Video/ Bresheri  demton kulturat buqesore ne Fier

397
SHPËRNDAJE

Zharrez , Marinez , Luar dhe disa fshatra kodrinore te R0skovecit  jane goditur nga nje stuhi dhe rrebeshi duke lene pas deme te konsiderueshme ne kulturat bujqesore.

Bresheri i pasdites së kësaj të mërkure shoqeruar me erera te forta ka shkaktuar  dëme të mëdha duke shkatërruar mjaft kultura bujqesore qe nga dritherat si gruri por edhe ne pemet frutore si dhe ne vreshtari dhe sera
Nga drejtoria e bujqesise ne Fier ende nuk ka nje fature financiare per demin e shkaktuar ndersa fermeret kane kerkuar ndihmen e shtetit dhe ministrise se bujqesise

 https://youtu.be/-_WFKVgk7Ss

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.