Video/ Banoret e Verrise te alarmuar,proteste naten per te ndalur tentativat e...

Video/ Banoret e Verrise te alarmuar,proteste naten per te ndalur tentativat e ndertimit te impiantit te plehrave

117
SHPËRNDAJE

Qindra banore te fshatit Verri vijojn per mbi dy jave qendresen e tyre kunder ndertimit te impiantit te plehrave. Ata kete mbremje jane detyruar te ngrihen te alarmuar dhe te shkojne ne vendin ku do te ndertohet impianti i perpunimit te plehrave dhe nuk kane lejuar mjetet te punojne.Vendi ishte rrethuar me polic kane thene banoret dhe ata ndjehen cdo dite te provokuar dhe tradhetuar  nga vet shteti i tyre. Ne nuk do lejojm cdo provokim dhe perpjekje te cilitdo qe perpiqet te shtyp villnetin e komunitetit te kesaj zone. Banoret nuk do lejojne ndertimin e impiantit te plehrave pasi kjo do ishte firmosja e paktit me vdekjen e jetes se tyre dhe familjeve te Verrise

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.