Vendimi: Ja demshperblimi monetar per cdo objekt te shembur ne Fier

Vendimi: Ja demshperblimi monetar per cdo objekt te shembur ne Fier

1867
SHPËRNDAJE

Per gati dy jave nga nisja e operacionit te IKMT ,jane prishur deri me sot 23 objekte prane lumit Gjanica . Shembja e objektit te sotem ka qene ish Hotel Shkelzeni , prishje e te cilit eshte kryer me shperthim te komanduar me nje sasi prek 6 kg eksploziv.

Ne javen ne vijim mbyllet loti i pare i ketij operacioni me shembjen e objektit te 24-t , qe eshte nje objekt 4 katesh prane “ures me shkalle.”Sipas vendimit te Keshillit te ministrave me poshte eshte vendimi qe demshperblen ne vlere monetare poseduesit qe u preken nga shembja e objekteve prane Gjanices.

Ky aksion nuk mbaron ketu por vijon me pastrimin e rrenojave si dhe lotit te dyte .Parashikohet te prishen 14 objekte te tjera prane Gjanices duke nisur nga “ura e spitalit” deri tek “ish shtepia e oficereve”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.