Vasili ne Fier : “Te jemi prane komunitetit jo me fjale por...

Vasili ne Fier : “Te jemi prane komunitetit jo me fjale por me vepra”

394
SHPËRNDAJE

Nenkryetari i LSI Petrit Vasili se bashku me Deputetin Robert Bitri kane zgjefhur ta festojne ndryshe kete 12 vjetor te krijimit te LSI. Te shoqeruar nga antaret e rinj te LRI  Vasili dhe Bitri kane mbjell bredha prane varrezave te Deshmoreve. Ne fjalen e tij Vasili eshte shprehur se ne kete dite LSI jep nje mesazh te fort dhe kuptimplot per te gjithe anetaresine dhe  komunitetit per te thelluar pergjegjesine sociale te kesaj force dhe rolin e saj ne sherbim te qytetareve pasi kjo eshte ajo qe presin te gjithe qytetaret.populli nuk ks nevoj per fjale te medha dhe te zhurmshme por me veprime te thjeshta dhe te vazhdueshme per te permirsuar jeten etyre

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.