Vape dhe tmerr ne trafik, kete te Diel ne “Lungomare”(video)

Vape dhe tmerr ne trafik, kete te Diel ne “Lungomare”(video)

723
SHPËRNDAJE

Mendohuni mire para se te shkoni ne Vlore te beni plazhin pertej Skeles pasi trafiku i renduar kerkon nerva te forta dhe durim. Nje trafik i tmershem ka nisur prej ores 07 00 te kesaj te Diele te 10 Korrikut . Trafiku krijohej prej” Skeles” ku nis Lungomare dhe perfundon pertej” Kalase” .Duheshin gati 1 ore per te kaluar ne trafik per nje gjatesi prej rreth 3 km qe ne nje dite te zakonshme dhe pa trafik eshte vetem 5 minuta.Ky projekt eshte nje deshtim pasi ne vendin ku ka me teper trafik rruga ngushtohet ne vend te zgjerohej
Pas afro dy vjetesh punime vetem ne fillim te Qershorit eshte mundur vetem te hapen 2 km e pare rruge pergjate Lungomares nderkohe qe ne pjesen e detit ende vazhdohet sikurse edhe ne pjesen e ballore ku shtrihen Pallatet e banimit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.