Shkundet  Fieri !Termet apo shperthimet e kompanise se naftes?!

Shkundet  Fieri !Termet apo shperthimet e kompanise se naftes?!

534
SHPËRNDAJE

Nje lekundje e forte e tokes eshte rregjistruar kete pasdite ne Fier duke shkundur ndertesat e ketij qyteti.Lekundjet e tokes kane ndodhur rreth ores 14:10 min . Lekundjet e banesave jane ndjere nga banoret e Fierit  dhe ne disa fshatra perreth. Disa mesazhe drejtuar redaksise se Neoalb kane thene se lekundjet kane qene shume te forta ne Zharrez.

”Lekundje te pasdites se sotme jane shperthimi i rradhes i kompanise se naftes qe operon ne kete zone “,kane thene banoret e Zharrezes ne mesazhet e tyre . Lekundjet e tokes  te ndodhura sot pasdite jane pasqyruar edhe nga qendra sizmologjike boterore.Lekundjet e tokes kane shkaktuar nje termet me nje magnitude prej 3 balle me epiqender rreth 9 km nga qendra e Fierit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.