Tragjedia e te rinjve ,trondit banoret e Zharrezes, flasin komshinjte/video

Tragjedia e te rinjve ,trondit banoret e Zharrezes, flasin komshinjte/video

1278
SHPËRNDAJE

Ngjarja e ndodhur sot ne Tirane ku 23 vjecari Aldison Belulaj ka vrare me pistolete 21 vjecaren Ariela Murati dhe me pas ka qelluar veten,ka tronditur banoret ku kishin lindur dhe rritur dy te rinjte.

Ne Zharrez prane shtepise se 21 vjecares Ariela Murati qe u vra nga 23 vjecari nga i njejti fshat ne ZHARREZ ka rene zia.Nje hije heshtje per tragjedine qe preu ne mes jeten e bijes se tyre.

Sipas banoreve prinderit kane shkuar ne Tirane nderkohe qe ne banesen e familjes Murati gjendeshin te aferm te familjes. Shtepija e familjes Murati ndodhet ne lagjen periferike te Zharezes ne rrugen per ne Dukas.

Komshinj te familjes Murati ne Zharrez jane shprehur se jane teper te tronditur nga ky lajm tragjik qe mori jeten 21 vjecares e cila ishte model dhe shembull per kete fshat.Keqardhje dhe trishtim per nje vajz te perkryer ndersa nuk kane thene asnje fjale per autorin qe shkaktoi kete tragjedi. Sipas banoreve autori i vrasjes se Arieles edhe pse eshte banor i Zharrezes njihej apo ishte i panjohur per te intervistuarve

Aldison Beluli 23 vjeç dhe 21 vjeçarja Ariela Murati, e cila humbi jetën për shkak të plagëve të marra,ishin nga fshati Zharrëz i Fierit, dhe kishin mbaruar të dy studimet në gjimnazin ‘Sotir Kapo’ në Zharrëz.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.