Trafiku i drogës,Antimafia italiane: Shqiptarët janë padronët

Trafiku i drogës,Antimafia italiane: Shqiptarët janë padronët

144
SHPËRNDAJE

Shqiptarët zotërojnë ekskluzivisht intenerarin Ballkan-Itali, të trafikut të drogës, ose më konkretisht janë padronët e kanalit të Otrantos.
Kjo thuhet në raportin e fundit të Antimafies italine, prezantuar në parlament, raporton sot “La Repubblica”.

“Në 50 milje që ndajnë Vlorën nga Salento, askush nuk lëviz pa lejen e tyre. Dhe çdo trafik i paligjshëm bëhet burim fitimi, si armësh ashtu edhe lëndët narkotike, që konsiderohen më të lehta për tu menaxhuar se emigrantët, që jo rastësisht i lihen organizatave kriminale turke.
Për të transportuar drogën përdorin gomone të fuqishme, por edhe motorë ujë dhe aeroplanë të lehtë”, shkruan media italiane.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.