Titulli i kampionit kombetar te boksit shkon ne Roskovec

Titulli i kampionit kombetar te boksit shkon ne Roskovec

1903
SHPËRNDAJE

Per here te pare qytetit te Roskovecit i shkon nje titull i kampionit te nje sporti te njohur ne bote dhe burreror sic eshte boksi. 

18 vjecari Andi Hoxha nga Roskoveci eshte shpallur Kampion Kombetar ne Boks ne peshën 81-91 kg pas ndeshjeve ne kampionatin e zhvilluar ne 2 Tetor ne Shkoder. 

Andi përfaqësoi ngjyrat e Apolonisë së Fierit. Në takimin e parë, Andi, u ndesh me një përfaqësues të ekipit Arena të Tiranës. Ndeshjen e mbylli me fitore që në raundin e parë. Kurse në finale kishte perball  përfaqësuesin e Vllaznisë së Shkodrës .Andi ka mposhtur  ketu emocionet dhe presionin psikologjik pavaresisht se boksieri nga Shkodra kishte superioritetin e te qenit në shtëpinë e tij, në vendlindje.Kundershtari eshte mundur pas raundit te pare ndersa Andi ka ngritur lart trofeun e kampionit kombetar. Prej kohësh edhe unë ndihem si në shtëpinë time ka thene Andi ndersa shumë fansa të tij nga Roskoveci  e kane ndjekur dhe mbeshtetur kudo gjate ndeshjeve te zhvilluara  ku nuk ka munguar asnjeher edhe babai i tij . 

Kështu Roskovecit, i shtohet një kampion. Pas mjeshtrave të shahut dhe karatesë, Andi Hoxha solli nje tjeter titull ne Roskovec 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.