Thahen  pemet ne Shetitoren prane Xhamise Fier

Thahen  pemet ne Shetitoren prane Xhamise Fier

481
SHPËRNDAJE

Kur kaluar vetem dy muaj nga mbjellja e ullinjve ne Shetitoren prane Xhamise Fier  ka ndodhur fenomeni natyror i tharjes se ketyre pemeve.Pemet jane thare ne afro 50% te pemeve qe jane vendosur ne kete shetitore ndersa kete fat mund te kene edhe ato peme qe mbajne ende gjelberim.Qytetar dhe kalontar jane shprehur te keqardhur per kete fenomen qe po ndodh pasi po demtohet dicka e bukur ne kete rrige  Ne opinionin e dikujt mund te konsiderohet e parendesishme si problem por behet fjal jo vetem per estetik por edhe per dicka qe do mbetet dhe trashegohet edhe ne te ardhmen e ketij qyteti. Por sipas infos se Bashkise fenomeni tharjes se 20% te ullinjve ne fjal ka qene i pritshem dhe i njohur ne mbjelljen e pemeve ndersa kompania qe ka realuzuar mbjelljen e pemeve ka ne garanci prej dy vjetesh edhe mossuksesin duke zvendesuar cdo peme

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.