Tentoi te fuste droge ne burgun Fier arrestohet 36 vjecari

Tentoi te fuste droge ne burgun Fier arrestohet 36 vjecari

480
SHPËRNDAJE

Më datën 25.04.2017, nga ana e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:
-Mario Sinanaj, 36 vjeç, banues në lagjen Nr 4, Sarand.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kuntrollit në hyrje të takimeve me personat që vuajn denimin në I.E.V.P Fier, i’u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës matriale 97.20 gram lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.
Materialet i kaluan Prokuririsë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Proddhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Futja ose mbajtja e sendeve të ndaluara në institucionet e ekzekutimeve të vendimeve me burgim” parashikuar nga Nenet 283/1. 324/a të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.