Tentoi te fuste droge ne burgun Fier, arrestohet 24 vjecari

Tentoi te fuste droge ne burgun Fier, arrestohet 24 vjecari

482
SHPËRNDAJE

  

Fier

 

Nga Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

 

-Aldorjan Loci, 24 vjeç, banues në Tiranë.

 

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në I.E.V.P Fier, gjatë kontrollit të ushtruar j’u gjet dhe j’u sekuestrua në cilësinë e provës materiale 0.20 gr lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Futja ose mbajtja e sendeve të ndaluara në institucionet e ekzekutimit të vendimeve me burgim” parashikuar nga Nenet 283/1 dhe 324/a të Kodit Penal.

 

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.