Task Force, kontrolle naten ne bizneset ne Fier,dhjetra gjoba per kuponat tatimor

Task Force, kontrolle naten ne bizneset ne Fier,dhjetra gjoba per kuponat tatimor

365
SHPËRNDAJE

Task Force dhe Hetimi Tatimor kane kryer perseri kontrolle te befasishme madje dhe naten ne bizneset me aktivitet ne Fier.Ne fokus te kontrolleve kane qene biznese si fast food, lokale dhe bare te cilat kane fluks klientesh ne oret e mbremjes. Vetem ne dy ditet e fundit ne Fier ,inspektoret e task force kane vendosur mbi 40 gjoba  ,per mos leshimin e kuponit tatimor.
Bizneset e kontrolluara dhe ku eshte konstatuar   mos leshimi i kuponit tatimor eshte shoqeruar me gjobe 50 mije leke te reja. Kontrollet jane ushtruar edhe ne prani te klienteve .Shume qytetare fierake kane qene deshmitare te kontrolleve dhe gjobave te vendosura ne keto dite ne Fier.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.