Tahiri del jashtë Këshillit të Mandateve,prokuroria tregon provat sekrete, 

 Tahiri del jashtë Këshillit të Mandateve,prokuroria tregon provat sekrete, 

55
SHPËRNDAJE

Komisioni i Mandateve e ka vazhduar mbledhjen me dyer të mbyllura, pas kërkesës së bërë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.Kreu i këtij institucioni, Besim Hajdarmataj u shpreh në nisje të mbledhjes së dje kanë mbërritur prova të reja nga Italia ndaj personit nën hetim, Saimir Tahiri.

Për këtë arsye ai kërkoi edhe mbledhjen me dyer të mbyllura. Fillimisht mazhoranca tentoi që provat e tjera të prokurorisë ti linte për në fund të mbledhjes, por duket se më pas është vendosur që ato të administrohen para se të Tahiri të bëjë mbrojtjen.

Për këtë shkak, ish-ministri Saimir Tahiri dhe avokati i tij Artan Hajdari, kanë dalë jashtë mbledhjes së Këshillimit të Mandateve dhe Rregullores.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.