Subashi:Se shpejti Fieri me spitalin e ri, dhe universitetin mjekesor

Subashi:Se shpejti Fieri me spitalin e ri, dhe universitetin mjekesor

1653
SHPËRNDAJE

Kreu i bashkise Armando Subashi ne nje takim me nje delegacion  Kinez nga Lanzhou(Provinca Gansu), ka ripermendur premtimin per ndertimin per se shpejti te spitalit te ri ne Fier.Deklarata e kreut te bashkise per kete investim ne Fier, vjen per te ofruar mundesi bashkepunimi ne fushen e shendetesise me Qarkun Lanzhou ne Kine ,me te cilet para disa kohesh eshte lidhur edhe nje marreveshje binjakezimi .

 Hapja e një Qendre e Mjekësisë Tradicionale Kineze (kurimi dhe Trajnimi), më e madhja në Ballkan, do të jetë konkretizimi i parë i kësaj marrëveshje bashkëpunimi, e cila do të shtrihet edhe në fusha të tjera të rëndësishme si: turizmi, bujqësia etj.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.