Simboli i “Europes” ne Fier ka zene ndryshk

Simboli i “Europes” ne Fier ka zene ndryshk

607
SHPËRNDAJE

U vendos  si simbol i  aspiratës së qytetarëve Fierakë drejt vlerave  Evropiane  por sot ka nisur te ndryshket .Prezenca e vazhdueshme e dukurive natyrore si dhe mungesa e mirembajtjes po e con kete objekt drejt zhvleftesimit te pamjes estetike ( zbehje te ngjyrave) Ndryshku ka gerryer edhe brenda kete glob masiv te hekurt qe eshte i fiksuar ne nje aks qe mund te shkeputet prej andej dhe dihen me pas pasojat.Globi i hekurt u vendos ne Sheshin “Europa Plazza” ne 100 vjetorin e Pavaresise  dhe prej ather ky simbol ka nisur te zbehet pasi ne nuk eshte pastruar apo lyer ndonjeher.Pavaresisht diskutimeve,sharjeve , kritikave qe kishte vendosja e ketij globi si (voza)( teneqja)etj sot ai jo vetem simbolizon aspiraten europiane por njihet si objekt dhe nje vend takimi qe permendet shpesh edhe tek qytetaret e thjesht Fierak apo edhe qyteteve te tjera .

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.